Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Inspirace na bydlení v industriálním stylu
24.08.2018

Inspirace na bydlení v industriálním stylu

Jak to všechno začalo

O původu průmyslových stylů interiérů toho moc známo není. Předpokládá se, že se vyvinulo na počátku dvacátého století. Do konce druhé průmyslové revoluce se trend směrem ke globalizaci stal ještě výraznějším. Západní evropské továrny byly uzavřeny a přesunuty do levných zemí. Prázdné budovy pak začaly chátrat.

Ale tyto prostory byly dokonalé pro přestavby na bytové prostory. Časem se města stávala větší a větší a potřebovala i tyto bytové prostory. Převedení starých průmyslových oblastí na města bylo logickým řešením.

Místo toho, aby se průmyslová minulost těchto budov skrývala, architekti a obyvatelé města upřednostňovali opak. Hrubé stěny, hrubé stropy a velká skleněná okna přesvědčí všechny o tom, že budovy byly používány. V důsledku toho je styl průmyslových interiérů charakteristický a plný typických prvků.

Každý styl interiérového designu má specifické prvky. Skandinávský design obvykle preferuje světlé barvy a přírodní materiály. Průmyslový interiér působí zcela odlišně.

Hrubé cihlové zdi

V tomto stylu není zapotřebí kosmetických triků a zakrývání. Ve většině případů je důraz kladen na holé konstrukce, včetně nepropustných stěn. Červené cihly dodávají do interiéru barvu a vytvářejí "teplejší" a příjemnější atmosféru.

 

Podlahy

U industriálního stylu nevidíme moc často dlaždice či vzorované dřevo. Nejčastěji se na podlahy používá beton nebo betonové potěry, které dobře ladí s nedokončeným vzhledem interiéru. I u betonových podlah si však můžete vybrat z široké škály barev. Využijeme i dřevo, ale spíše v přírodních nebo naopak v tmavých barvách.

 

Stropy a sloupy

Stropy se dělají prázdné a ideálně kdy jsou vidět sloupy, nosníky i větrací potrubí. Strop je často černě lakovaný, aby dodal pocit hloubky nebo lehce skrýval věci.

 

Velká ocelová okna
V souladu s průmyslovou minulostí budov působí velmi dobře retro okna. Jsou obvykle z oceli a mají několik menších tabulek. Tato tovární okna jsou často poměrně velká a zajišťují spoustu světla.

 

Otevřený prostor
Průmyslový interiér je o velkém prostoru. Tento styl je tedy využit často i u loftových bytů. K rozdělení zón slouží nábytek nebo můžeme použít dřevěné či kovové regály. 

 

loftové dolňky

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

ZNAČKY

UMBRA

Kde nás najdete

Provozovna RODEX

Školní 1975/21

430 01 Chomutov

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)