Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Minimalismus v interiérech – co si musíte pamatovat?
04.04.2022

Minimalismus v interiérech – co si musíte pamatovat?

Jste ve fázi  příprav na uspořádání svého bytu? Nebo jen sníte o minimalistickém bydlení? Jste osoba, která praktikuje minimalismus v životě? Nezapomeňte si uvědomit, co si musíte pamatovat při uspořádání minimalistických interiérů!

 

Zaměřte se na nejdůležitější prvky a uvidíte, že méně znamená opravdu více! Zanechte chaotické uspořádání obývacího pokoje nebo interiéru, ve kterém je příliš mnoho rušivých momentů. Vytvořte si byt, který dokonale vyhovuje vašim potřebám, v němž bude na prvním místě harmonie a systém.

 

Především prostor a jasné barvy

 

Víte, že minimalistické bydlení, bez ohledu na jeho velikost, se rovná prostor a žádný nepořádek? K tomu se samozřejmě vyžaduje zalíbení pro světlé barvy, které dokonale doplňují minimalistický nábytek nebo interiérové ​​dekorace.

 

 

Jaké barvy si můžete svobodně vybrat a kombinovat? Všechny odstíny bílé, šedé a béžové budou vítány. Šedé skládací pohovky nebo bílé knihovny jsou skvělé prvky minimalistické kompozice. Transparentní akcenty budou také fungovat dobře, včetně ve formě průhledných židlí, které přinesou požadovanou lehkost.

 

Věnujte také pozornost stropnímu osvětlení a jiným zdrojům osvětlení. Jsou to vaši spojenci, pokud jde o optické zvětšení  prostoru!

 

Nezapomeňte, abyste nezahltili interiér. Zbytečné dekorace či mnoha vzorů a barev, zde platí nejlépe pravidlo – méně je někdy více.

 

Dřevo, kov a sklo – ideální kombinace

 

Moderní uspořádání obývacího pokoje nebo koupelny v minimalistickém stylu je také originální kombinací materiálů, které vytvářejí skvělé kompozice. Minimalistické interiéry nemohou postrádat klasické dřevo, kov a sklo, které jsou zodpovědné za vytvoření lehkosti v daném prostoru.

 

V minimalistických místnostech se kovové a skleněné akcenty dokonale propojují dřevěnými prvky. Přítomnost zrcadel, skleněných prvků nebo velkých oken přináší do místnosti více světla, což je v minimalistickém uspořádání vítáno. Takže použijte tyto materiály v jednotlivých kompozicích a oceníte jejich jednoduchý a funkční design!

 

Minimalistické doplňky do bytu – méně je více

 

Návrh interiéru v minimalistickém stylu je nejen moderní a funkční nábytek, ale i interiérové doplňky. Vybírejte tak, aby se nenarušil interiér a neztratil duch jednoduchosti. Stojí za to zaměřit se na doplňky z přírodních materiálů, jednobarevné doplňky, transparentní doplňky. Můžete také vsadit na nesmrtelné hodiny nebo stříbrné dekorativní prvky.

 

Nezapomínejte na slogan minimalismu:  méně je více- tento princip platí i pro zařízování pokojů. Nekombinujte mnoho barev, vzorů a textur! Minimalistické kompozice se točí kolem bílých, šedých, béžových a případně pastelových akcentů. Ideálně je vybrat ucelenou řadu designových doplňku ve vybrané barvě a stylu.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

Provozovna RODEX

Školní 1975/21

430 01 Chomutov

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)