Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Osvětlení do bytu
  4. Osvětlení do ložnice, inspirace, tipy a rady

Osvětlení do ložnice, inspirace, tipy a rady

Ložnice v našem domě funguje jako prostor pro odpočinek a relaxaci. Zařízení ložnice by se mělo vyznačovat intimitou, jemností a útulnou atmosférou. Kromě interiérového designu, nábytku a barev na stěnách vytváří atmosféru především osvětlení.

svítidla do ložnice
V každé ložnici je důležité, aby interiér byl útulný. Abychom tento pocit neporušili, měli bychom se vzdát osvětlení umístěného ve střední části stropu. To je, pokud jde o otázku často používaného osvětlení.

lustry do ložnice


Doplňkové osvětlení by mělo usnadnit činnosti, jako je čtení knihy před usnutím. Nejlepším zdrojem tohoto typu světla bude lampa, která dodává bodové světlo a jeho barva světla je teplá. Můžeme využít několika možností. Například, v čele postele, můžeme namontovat reflektory nebo koupit tradiční lampu a mít ji na nočním stolku. Ty s dlouhým ramenem budou nejlepší, mají možnost manuálního nastavení úhlu dopadu světla. Jeho kužel světla musí být nastaven tak, aby padal přímo na text knihy, která je čtena, ale neoslepuje osobu ležící vedle nás.

akrylátová stolní lampa kartel
Pokud v ložnici máme také toaletní stolek, měl by být také správně osvětlen. Světelný zdroj by měl být sto deset centimetrů nad zemí. Nejlepším řešením budou svítidla namontovaná na obou stranách zrcadla.

svítidla v ložnici

Abychom dodali našim ložnicím estetické kvality, používáme dekorativní osvětlení. Dobrý nápad bude osvětlení výklenků, svítidla nad obrazy nebo led pásek, který osvětluje strop nepřímým osvětlením z tzv. světelné římsy.

nepříme osvětlení v ložnici
Je velmi důležité, aby barva světla odpovídala barvě stěn. To je důvod, proč je nejlepší aplikovat teplé světlo s jemnou barvou, která zvýrazní a vyvede hloubku vnitřní barvy. Zajímavým řešením mohou být žárovky barevné v pastelových barvách nebo žárovky s barevnými filtry.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

ZNAČKY

UMBRA

Kde nás najdete

Provozovna RODEX

Školní 1975/21

430 01 Chomutov

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)