Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Osvětlení do bytu
  4. Svítidla a lustry do bytu

Svítidla a lustry do bytu

Jak postupovat při výběru správného osvětlení?

 

Především je třeba připomenout, že správně zvolená svítidla mají rozhodující vliv na to, jak vnímáme místnost. Správným typem osvětlení můžeme podpořit atmosféru interiéru nebo skrýt  jeho nedokonalosti. Kromě toho, můžeme správným výběrem lustrů rozdělit místnost na zóny odpovídajícím různým aktivitám. Účelem je vytvořit originální atmosféru. To je důvod, proč stojí za to poznat některé tipy, jak osvětlit interiér.

 

Za prvé, osvětlení by mělo mít dostatečný výkon. To úzce souvisí s činnostmi, které budeme provádět. Bude to místnost, kde byste se měli soustředit a pracovat (dělat domácí úkoly, pracovat na počítači), nebo zcela opačně - místnost k odpočinku po náročném dni.

 

Za druhé, správné osvětlení by mělo být rovnoměrné, protože pokud jsou zdroje světla příliš kontrastní, mohou způsobit napětí očí.

  

Za třetí - barva světla. Toto přizpůsobíme také funkcím, které musí interiér splňovat. Barva nejblíže dennímu světlu je nejvhodnější pro práci, protože podporuje koncentraci a stimuluje činnost. V klidu nám nejlépe pomůže teplé, matné světlo.

 

S ohledem na všechny výše popsané funkce osvětlení je tedy rozdělujeme na: obecné (osvětluje celý vnitřní prostor), lokální (osvětlitelné užitné prostory) a dekorativní (jejich hlavním cílem je zlepšit estetické hodnoty).

 

Vidíme sami, že to není tak snadné, jak by se mohlo zdát. V následujících příspěvcích popíši, jaké osvětlení je nejvhodnější v konkrétních obytných prostorách (koupelna, obývací pokoj, dětský pokoj, kuchyně atd.). Každý příspěvek bude také obohacen o fotografii s konkrétním typem osvětlení nebo jeho použitím.

lustry do bytu

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

ZNAČKY

UMBRA

Kde nás najdete

Provozovna RODEX

Školní 1975/21

430 01 Chomutov

Kontakty
(Po-Pá, 9-16 hod.)